Kosmetyki dla dzieci

ABC pielęgnacji skóry noworodka, czyli na co zwrócić szczególną uwagę?

Pielęgnacja skóry noworodków wymaga wyjątkowej staranności pod względem używanych produktów. Nie wszystkie kosmetyki reklamowane do używania dla małych dzieci są dla nich odpowiednie biorąc pod uwagę fakt, że noworodek może mieć alergię na dany składnik, lub zwyczajnie, jego skóra może potrzebować innej pielęgnacji. Na czym skupić się przy wyborze pierwszych kosmetyków pielęgnacyjnych dla swojego dziecka?

Skład i certyfikaty

Kosmetyki dla dzieci można bez problemu znaleźć w każdej drogerii zarówno stacjonarnej jak i tej w Internecie. Nie można jednak wybierać przykładowych kosmetyków, a kierować się dobrym składem który będzie bezpiecznie i dobroczynnie oddziaływał na skórę dziecka, pielęgnując ją i czyszcząc. Lekarze od lat starają się nagłaśniać informację, że dla noworodka nie powinno się kupować zbyt wielu kosmetyków, ponieważ jego skóra potrzebuje jedynie kilku odpowiednich składników pielęgnujących. Nadgorliwi rodzice często jednak kupują cały arsenał kosmetyków dla noworodków, które okazują się zbędnym wydatkiem, a ponadto nie spełniają w ogóle swojego zachowania. Co zatem powinny zawierać  wysokiej jakości kosmetyki dla dzieci które są warte kupienia?

-INCI, Pantheol – zapewniają odpowiednie nawilżenie wysuszonej naturalnie skórze dziecka,

– Sodium Myreth Sulfate – w produktach przeznaczonych do kąpieli ten łagodny składnik pielęgnuje delikatną skórę dziecka i pozostawia podrażnień jak inne produkty z ubogim składem.

-Tlenek cynku – w kosmetykach na odparzenia bardzo istotna substancja lecząca podrażnienia bez zatykania porów skóry.

W wyborze odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry dziecka warto również zasięgnąć rady lekarza lub dermatologa, który podpowie młodym rodzicom na jakie kosmetyki warto wydać pieniądze. Należy jednak kierować się zasadą – im mniej tym lepiej, ponieważ dziecko w początkowej fazie swojego życia potrzebuje jedynie delikatnego nawilżenia, natomiast wykorzystywanie zbyt dużej ilości kosmetyków może prowadzić jedynie do podrażnień i niepotrzebnego odparzenia skóry.

Stacjonarnie czy przez Internet?

Miejsce zakupu określonych kosmetyków nie ma tak naprawdę znaczenia, jednak zdecydowanie taniej można dokonać zakupów w Internetowych sklepach z kosmetykami. Ceny są na tyle atrakcyjne, że wielu młodych rodziców decyduje się na takie posunięcie. Dobre kosmetyki dla dzieci i noworodków można na pewno znaleźć również w aptekach, a skład takich kosmetyków bywa o wiele lepszy niż w drogeriach, choć nie jest to regułą. Warto znać możliwości i alternatywy dla zakupów kosmetycznych dedykowanych dziecku, szczególnie jeśli jest się rodzicem po raz pierwszy, a na głowie jest mnóstwo innych wydatków.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *